ŻYCIE  DUCHOWE
               - energie i wibracje.
          Codzienny Trening Duchowy.

Inne artykuły:

  POWRÓT

     Wielu ludziom, poszukującym odpowiedzi na pytanie o zasadę wszechświata i sens życia

tym wszechświecie udaje się osiągnąć sukces. Ludzie ci zachowują zdrowie, mają otwarty

i świeży umysł, mocną i zrównoważoną psychikę, są pełni optymizmu i radości życia. Niejednokrotnie towarzyszy im bogactwo, szczęście rodzinne bliskość i mnogość życzliwych przyjaciół oaz powszechne uznanie w społeczeństwie.

Jak im się to udaje?

Kluczem do sukcesu jest szczególna pielęgnacja własnego umysłu w połączeniu z akceptacją własnej osoby, refleksją, pewnymi praktykami medytacyjnymi, modlitwą i afirmacją. Jednak sukces zagwarantuje dopiero wytężona, codzienna i systematyczna praca związana

z ćwiczeniami duchowymi. Tym sposobem rozpoczyna się wchodzenie na drogę duchowego rozwoju z otwartym sercem łącząc się z prądem energii życia.

Tak, jak nagrodą za poświęcenie i opiekę nad plantacją jest wspaniałe wino, tak w podobny sposób działa umysł człowieka. Wynagradza on cały wysiłek włożony w jego pielęgnację,

w karmienie dobrymi myślami, w modlitwę i medytacje. Tak pielęgnowany umysł jest przestrzenią gdzie możemy uprawiać ćwiczenia duchowe i łączyć się ze swoim ciałem i duszą.

Od wielu wieków mędrcy Świata zgodnie głoszą jedną i jednakową prawdę: „wszystkie odpowiedzi, których poszukujesz, są w tobie. W tobie zawarta jest magia, cuda, moc i wszelkie narzędzia niezbędne do rozwoju. Tkwią w samym środku twojego serca. Właśnie tam znajdziesz wszystko to o co pytasz, to czego szukasz”.[1] To jednak wymaga pewnego wysiłku

i konsekwentnej pracy.

 

 

Energia:

Podstawową cechą istnienia i budowy wszechświata jest jego energia. Dotyczy to także mikroświata czyli ciała człowieka jak i „nanoświata” czyli każdej jego komórki znajdujących się

w pełnym energii powietrzu i otoczeniu, w przedmiotach i wszelkich organizmach,

w pojedynczych cząsteczkach i atomach. Energia żyje, jest nieodłączną częścią człowieka łączącego się ze wszystkim co było, jest i będzie.

Energia, stanowiąca bardzo subtelne wibracje jest całkowicie neutralna a jej cechą jest to, że reaguje na nasze emocje i działania. My z kolei odczuwamy te reakcje. Znane są z praktyki sytuacje gdy wchodząc do pewnych pomieszczeń zaczynamy odczuwać złe wibracje. Czujemy się źle i trudno jest nam pozostawać w takim pomieszczeniu i otoczeniu. W konsekwencji „wychodzimy z imprezy”.

I odwrotnie wchodząc do innych pomieszczeń czujemy się dobrze, nie liczymy czasu, chętnie pozostalibyśmy tam jak najdłużej podobnie, jak w towarzystwie bliskich osób czy dobrych znajomych i przyjaciół. Wszystko to stanowi efekt otaczających nas wibracji na które reaguje nasze ciało, nasz umysł i zmysły. W mniejszym lub większym stopniu potrafimy odczuwać coś szczególnego w ludziach, w zwierzętach i w miejscach. Potrafimy rozpoznać zmiany

w otaczającej nas atmosferze a intuicyjnie rozpoznajemy zagrożenie, smutek, miłość, śmiech czy zainteresowanie własną osobą bez słowa ze strony osoby zainteresowanej. Najpierw pojawia się odczucie, następnie przeświadczenie, że dzieje się coś złego lub dobrego - potwierdzające się po zebraniu faktów i informacji. Słyszy się często stwierdzenia typu: „wiedziałem, że tak będzie”, „trzeba było posłuchać intuicji”. Odczuwając wcześniej nadchodzącą zmianę lub coś namawiające nas do zmiany zachowania czy do określonej reakcji. Tym czymś była występująca i odczuwana wibracja jako efekt pracy przesyłanej energii.

 

„Nie można stworzyć ani zniszczyć energii. Można ją tylko przekształcić z jednej formy w drugą”.                                                                                           Albert Einstein

 

Także i my, kiedy wysyłamy nasze własne wibracje wszechświat również nam odpowiada działając na zasadzie lustra odbijającego każdą myśl człowieka, każdą emocję i każdą podjętą decyzję.

Otaczający nas wszechświat stanowi odzwierciedlenie wewnętrznych przekonań naszych, jak

i otaczających nas ludzi.

Poziom wibracji energii określamy i interpretujemy przez pryzmat naszych uczuć, emocji i samopoczucia.

Gdy przychodzisz na spotkanie, gdzie wszyscy świetnie się bawią, tańczą i śmieją czujesz potrzebę przyłączenia się do grupy śmiejących się ludzi. Śmiech wypełnia każdą część twojej istoty. Kiedy się pojawia, czujesz, jak twoje serce nabrzmiewa i zapominasz o wszelkich zmartwieniach i troskach. Czujesz się pełen życia. To jest właśnie wysoka wibracja. I odwrotnie, kiedy jesteś w niebezpieczeństwie, czujesz uginające się plecy, skupiasz się na ochronie głowy czy serca, pragniesz się zwinąć w kłębek, to mówimy o niskiej wibracji.

Jakkolwiek życie przynosi nam najróżniejsze sytuacje to jednak do nas należy wybór, jak się czujemy i jaki rodzaj energii wytwarzamy, a każda nasza myśl oraz każdy nasz wybór określa naszą wibrację, a dokładnie jej poziom. Tę zdolność umiejętności wchodzenia na wyższy poziom wibracji energii własnej możemy wypracować poprzez Codzienny Trening Duchowy. Wiemy, że Dalajlama osiągnął najwyższy poziom wibracji, przez całe swoje życie praktykując CDT.

CDT jest nie tylko codziennym zadaniem do odrobienia. Jest przede wszystkim intencją na cały dany dzień.

Twoje codzienne ćwiczenia duchowe powinny być proste i przyjemne, ponieważ właśnie na tym polega duchowość. Codzienny Trening Duchowy jest wyznaczaniem pozytywnych intencji

i odwoływaniem się do nich w ciągu dnia, aby otrzymać ofiarowane ci wewnętrzne wskazówki.

Dzięki regularnym ćwiczeniom twoje wibracje staną się intensywniejsze (wyższe), a ty będziesz, jak Dalajlama emitował jasną, radosną i świetlistą energię, zaznasz spokoju oraz życia, na które zasługujesz.

Uwaga: Twój codzienny trening duchowy nie musi być związany z żadną religią. Chodzi tu raczej o ciebie i twoje połączenie ze wszechświatem.

 

Podnoszenie wibracji własnych.

Ty jesteś twórcą swojego świata. Wszystko, co myślisz, czujesz i wyrażasz, dosłownie wydobywa się w przestrzeń i tworzy twoją ścieżkę. Myśli są niczym kręgi na wodzie, które rozchodząc się coraz dalej i dalej, tworzą zmiany w otaczającej cię przestrzeni. Twoje myśli tworząc kręgi życia, rozchodzą się jak zmarszczki na wodzie odchodzące z odpływem i powracające z przypływem ku tobie. Z tego właśnie powodu powinieneś wybierać myśli działające na twoją korzyść, a nie przeciwko tobie. Wiadomo, że myśli są odzwierciedleniem naszych uczuć. Kiedy myślimy

o czymś, co kochamy, nasze wnętrze jest spokojne. Wiemy również, jak to jest kiedy obezwładniają nas wydarzenia z przeszłości. Jeżeli nie przestaniemy o nich myśleć, popadamy

w stan głębokiej depresji. Wzmocnienie wibracji polega między innymi na zastąpieniu starych, głęboko zakorzenionych myśli o sobie i swoim życiu lepszymi.

 

Kiedy zmienisz swoje myślenie – zmienisz swój świat.

Jeżeli chcemy komuś pomóc powinniśmy w pierwszej kolejności odkryć jego proces „staromyślowy”.

Rozpoznanie tego, co powstrzymuje nas od wymarzonego życia, jest pierwszym krokiem, jednak ten etap nie zasługuje jeszcze na miano cudu. Cud zawiera się w naszej umiejętności zmiany sposobu myślenia i napisania na nowo naszej wewnętrznej historii.

 

Wszechświat.

Wszechświat, będąc przepięknym zjawiskiem, jest energią, która odpowiada na naszą wolną wolę, przy czym przez większość czasu nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Często po prostu nie wiemy, że możemy decydować o tym, jaką energię wydzielamy, jaką otrzymujemy, a jaką się otaczamy. Nie chodzi tutaj o podejście życzeniowe typu: „to mi się podoba – poproszę”. Jest to raczej kwestia naszych uczuć, które decydują za nas. Na przykład, jeżeli czujesz się jak jedna wielka chodząca porażka, twoim scenariuszem będzie upadek. Jeśli jednak jesteś radosny

i cieszysz się z najmniejszych rzeczy, taką właśnie ścieżką podążysz dalej.

„Wszechświat jest nieograniczony i oferuje nam tak wiele. My jednak wciąż żyjemy w świecie ograniczeń. Może wydawać ci się to nieco nielogiczne, kiedy powiem ci, że każe nam się wierzyć, że nie możemy mieć tego, co chcemy, a nawet że możemy stracić wszystko co posiadamy.

To czysta iluzja.

Jeżeli zdecydujemy się na uniesienie naszych wibracji, znajdziemy się w miejscu przepełnionym nieskończonym potencjałem. Świadomie zdecydujemy się przyjąć nieskończoną energię, którą wszechświat nam chętnie ofiaruje. Energia nigdy się nie skończy i nigdy nie przestanie istnieć.”[2]

Cuda

Według pisma Kurs cudów „cuda występują naturalnie jako wyraz miłości”. „Cuda to nie rywalizacja, a ilość tych, których możesz dokonać, jest nieograniczona”.

Zasługujesz na cuda w swoim życiu, ponieważ istniejesz. Cud to zmiana w percepcji –

w sposobie, w jaki myślimy oraz w całym naszym życiu. Nie musi to być jakieś spektakularne wydarzenie. Może to być subtelna wewnętrzna zmiana, która stworzy poczucie spójności

i dobrobytu w naszym życiu. Żaden cud nie jest ani większy, ani mniejszy od kolejnego. Zmiana naszych myśli jest nie większym cudem niż pojawienie się świętego mistrza. Bardzo ważne jest tutaj odsunięcie od siebie wspomnianego wyżej systemu oceny i miary. Jeżeli uważamy coś za lepsze lub wspanialsze, jednocześnie nasz umysł postrzega to jako coś niedostępnego. Jeżeli natomiast przyjmiemy teorię, że nasz umysł kreuje nasz własny świat, oznacza to, że sami tworzymy tę niedostępność.

 

  1. chodzi o to, jak wielki jest cud. Chodzi o to, ile miejsca dla niego przeznaczysz. Kyle Gray

Kiedy unosisz swoje wibracje, tworzysz tym samym przestrzeń gotową na przyjęcie cudów. Przygotowujesz miejsce wewnątrz siebie, aby otrzymać miłość i wsparcie wszechświata. Codzienny trening duchowy sprawi, że powoli nauczysz się pamiętać, że zasługujesz na wsparcie i cuda.

 

 

Uniesienie duszy.

Z uniesieniem duszy mamy do czynienia, kiedy pojawiasz się w miejscu, gdzie oczekuje na ciebie ukochana osoba, której nie widziałeś od jakiegoś już czasu, czujesz wszechogarniającą ekscytację. Twoje serce otwiera się radośnie i czujesz głębokie połączenie.

Na poziomie cielesnym (tym zmysłowym) pragniesz uściskasz tę osobę. Chcesz chwycić ją za rękę, spojrzeć jej w oczy i uśmiechnąć się.

Natomiast na poziomie duszy (wibracyjnym) odbywa się coś, co nazywamy rozpoznaniem duszy. Twoja dusza poznaje duszę drugiej osoby, a ty głęboko w swoim wnętrzu czujesz jej światło.

Wszechogarniająca miłość, którą wtedy odczuwasz, jest czymś nad wyraz wyjątkowym – jest przypomnieniem twojego naturalnego stanu. Twój stan naturalny to jedna z wysokich wibracji. Właśnie dlatego tak dobrze jest móc kochać i być kochanym. Miłość to najwyższa wibracja

i podstawa funkcjonowania wszechświata! Wszystko, co nie jest miłością – jak strach czy doświadczanie negatywnej energii – sprawia, że czujemy się jak na krawędzi przepaści i musimy odejść w przeciwną stronę, ponieważ taki typ energii jest całkowitym przeciwieństwem naszego naturalnego stanu.

Kiedy zaczniesz unosić swoje wibracje, podążysz za tym, co najbardziej naturalne. Zaczniesz coraz skuteczniej odsuwać od siebie niewygodne rzeczy i sytuacje, które wywołują zmiany myślenia. Intensywne wibracje pokierują cię do twojego naturalnego stanu za każdym razem, gdy na twojej drodze pojawi się negatywizm.

 

Wdzięczność.

Wysokie wibracje są naszym naturalnym stanem, w którym znajdujemy się, kiedy robimy coś, co uwielbiamy, lub kiedy jesteśmy otoczeni ludźmi, których kochamy. Możemy też łatwo wkroczyć w ten stan dzięki wdzięczności.

Wdzięczność to cud sam w sobie. Jest zjawiskowym uznaniem tego, co posiadamy i sprawia, że czujemy się spełnieni. Kiedy widzimy, że nasza szklanka jest nie tyle pełna, co przelewa się, jeszcze bardziej wzmacniamy nasze wibracje.

Jedna z intencji mówi, że wszystko, co zyskamy z tego doświadczenia przyniesie korzyść wszystkim świadomym istotom, które kiedykolwiek istniały w każdym z wymiarów. Dzięki darowanej pomocy zwiększamy swoje wibracje, ponieważ dzielimy się z innymi wszelką dobrocią i otrzymanymi błogosławieństwami.

Zwykle podczas seminarium proponuję słuchaczom zastanowienie się, za co jest wdzięczna / wdzięczny komuś bądź czemuś. Dzięki wdzięczności powracamy do samego centrum serca

i doświadczamy miłości, która jest najwyższą z wibracji.[3]

 

To wszystko: otwarty i świeży umysł, mocna i zrównoważona psychika, optymizm i radość życia, a nawet bogactwo, szczęście rodzinne, bliskość i mnogość przyjaciół oraz uznanie

w społeczeństwie może spłynąć na Ciebie w wyniku wdrożenia w Twoim życiu i czerpania przyjemności z praktyki Codziennego treningu Duchowego. Tej praktyki wchodzenia na wyższe poziomy wibracji energii własnej nauczymy się podczas najbliższych warsztatów w miesiącu listopadzie we Wrocławiu. (dokładna data seminarium zostanie podana na stronie do końca sierpnia 2018 r.)

Na warsztatach będziemy ćwiczyć z każdym uczestnikiem:

1. Zasady pielęgnacji własnego umysłu;

2. Sposoby na akceptację własnej osoby;

3. Poznamy zasady refleksji i dedykowania szczególnych intencji na każdy dzień (do których będzie się można odwoływać przez cały dzień);

4. Zasady i sposoby karmienia umysłu dobrymi myślami z wyparciem złych wydarzeń

z przeszłości;

5. Wybrane modlitwy i praktyki medytacyjne, podnoszące poziom wibracji;

6. Afirmacje / wibracje miejsca na każdy dzień;

7. Systematyka pracy w CTD;

W wyniku pracy CTD, wejdziesz na wyższy poziom energii własnej wibracji, będziesz emitował jasną radość życia i świetlistą energię. Równocześnie zaznasz spokoju oraz życia, na które zasługujesz.

 

Serdecznie zapraszam na warsztaty.

                                                                  Anna Stanclik.

 

[1] Za Kyle Gray Mysore, Indie 2015

 

[2] Za Raise Your Vibration copyright 2016 Published in 2016 by Hay House Inc.

[3] Za Raise Your Vibration copyright 2016 Published in 2016 by Hay House Inc.

25 lipca 2018

MENU

© 2017 Anna Beata Stanclik