Duchy, dusze i energie _ Cz. 1

Inne artykuły:

  POWRÓT

 

Rodzaje, przyczyny, sposoby oraz skutki odwiedzin duchów w świecie żywych – w ich domach i rodzinach.

 

I. Rodzaje duchów i przyczyny ich pozostawania w świecie żywych.

 

   Najogólniej rozróżnia się istnienie duchów dobrych - są to aniołowie wierni Bogu i duchów – aniołów zbuntowanych - grających w opozycji, którzy - jak człowiek - mają wolna wolę decydowania o sobie. Jednak decyzję taką mogą podjąć tylko jeden raz bez możliwości powrotu do stanu poprzedniego. Zatem tak ważne jest rozpoznawanie duchów z jakimi mamy do czynienia w danej chwili.

 

W potocznym rozumieniu, słowem “duch” określamy najczęściej pojawiające się na ziemi manifestacje dusz ludzi zmarłych, co jest zjawiskiem tajemniczym i trudnym do wytłumaczenia.[1] Dusza jako „eteryczna i ulotna substancja niematerialna” po rozdarciu z ciałem w chwili śmierci udaję się na spotkanie ze Stwórcą po przydział do docelowego miejsca pobytu. Część dusz czasowo zostaje dla oczyszczenia poddanych „kwarantannie”. Wreszcie, istnieją dusze zabłąkane, które ugrzęzły w doczesności, czyli mają status bezdomnych (bo nie są mieszkańcami Nieba ani Ziemi), duchy zdezorientowane „obrotem spraw”, których najlepszym przykładem są dusze, które odeszły w okolicznościach tzw. śmierci nieuświadomionej. Są to wszystkie nagłe śmierci, śmierci we wszelkich nagłych wypadkach oraz śmierci samobójcze. Mogą to być także dusze osób niewierzących w nieśmiertelność, ofiary przemocy, które mogą nie uświadamiać sobie faktu śmierci, tkwiące w patowej sytuacji zawieszenia między utratą swej fizycznej powłoki a trwaniem procesów myślowych.[2]od

Kolejnym powodem uwięzienia ducha w doczesności mogą być chorobliwa wrogość, wszystkie przypadki osób nienawidzących za życia lub w poprzednich wcieleniach - tak zwanych osób z zapieczętowaną czakrą serca.

Mogą to być też dusze powracające z chęcią naprawienia krzywd, które odeszły wskutek traumatycznych przeżyć, także w celu załatwienia niedomkniętych spraw, rozliczeń i z chęcią przekazu swojej woli. Wreszcie dusze przywiązane do miejsc przebywania i przedmiotów ze swojej doczesności, a także do ludzi, pozostających na Ziemi, którzy popełniają jeden kardynalny błąd, polegający na braku definitywnego zakończenia okresu żałoby po odejściu bliskie osoby przez co czynią spustoszenie we własnym życiu i zdrowiu oraz wielką krzywdę duszom swoich zmarłych bowiem szantażują ich swoją rozpaczą nie pozwalając im odejść do światła.

Mówi się też że są dusze błąkające się po Ziemi, które lękając się uczynić jakikolwiek krok w nowy, nieznany wymiar błąkają się po różnych miejscach na Ziemi. Stąd nazwa: „miejsca nawiedzone, w których straszy”.

 

 

II. Dlaczego duchy odwiedzają a demony i energie atakują ludzi?

 

Jedne, duchy o cechach demonicznych szukają zemsty, szczególnie te duchy, które opuściły świat z nienawiścią w sercu, bez przebaczenia – bez oczyszczenia z ziemskich brudów, duchy tych, którzy odeszli nagle - śmiercią nieuświadomioną, którzy nie pojednali się przed śmiercią ani z Bogiem, ani z bliskimi.

 

Inne duchy chcą żyć i nie chcą opuszczać własnych domów. Mówimy wówczas o nawiedzonych domach. Najgorszym jednak jest to, że każdy duch, każdy demon po wyczerpaniu własnego paliwa musi się czymś

odżywiać! Zaczynają się więc ataki na najbliżej znajdujące się osoby i zwierzęta, w pierwszej kolejności osoby słabe i chore. I tak rozpoczyna się akt kradzieży – "tankowania" - energii z dystrybutora zwanego człowiekiem czy zwierzęciem! Zaatakowany czuje się coraz gorzej, słabnie i zapada najczęściej na poważne choroby, a wśród zwierzą dochodzi do śmierci. Dość powszechne są bóle chociażby kręgosłupa, serca czy innych organów, które są skutkiem ataków a raczej podłączeń energetycznych co z łatwością może wykazać dobre Medium.

 

Trzecia grupa duchów – demonów postanowiła dręczyć ludzi będących najbliżej Boga.

 

Czwarta grupa to duchy przychodzące do wszystkich tych, którzy nie wierzą w złe duchy i demony. Stanowią oni najsmaczniejszy kąsek dla demonów.

 

Należy przy tym zapamiętać, że sprawcą wszelkich opętań są demony – duchy złe - a nie błąkające się dusze, te najwyżej mogą nam hałasować stukać i pukać w domu do którego powróciły, a wszystko to w celu zwrócenia na siebie uwagi, że są i że czasem chcą coś przekazać mieszkańcom odwiedzanego domu. W tych okolicznościach przychodzi czas na zaproszenie Medium na wizytę w celu transferu przekazu żyjącym i odprowadzenia duszy do Światła. Co ciekawe to to, że niemal w tym samym momencie niecierpliwa dusza zaczyna towarzyszyć Medium w celu „doprowadzenia” do miejsca spotkania z żywymi.

 

Pamiętaj!

Modlitwa za zmarłych, palenie świec, kadzideł, ofiara na mszę, wypominki, wybaczenie i modlitwa za wszystkie dusze może przynieść ulgę zmarłym jak i żywym.

 

Medium - Anna Beata Stanclik

 

[2] Michael H. Brown; “Duchy wokół nas”)

27 lutego 2018

MENU

© 2017 Anna Beata Stanclik